5 הדברים שלוחם קראטה צריך לעשות בתחרות ובאימונים

כללי הוספת תגובה

5 הדברים שאתה הספורטאי {לוחם קראטה  לצורך העניין} צריך לעשות בתחרות ובאימונים לקוחים ממדע הפסיכולוגיה של הספורט ,5 הדרישות האלו שימשו אותי בתחרויות שהשתתפתי בהם ואני מלמד אותם את התלמידים שלי.
1. דיבור עצמי חיובי. אתה צריך לומר לעצמך משפטים חיוביים כל הזמן ולחזק את הביטחון שלך בעצמך וביכולת שלך. מלים כמו : "אני יכול", "אני בכושר מצויין" ,"אני רגוע ובטוח בעצמי". דיבור עצמי חיובי לא תמיד יעזור אבל הוכח שדיבור שלילי תמיד עובד ז"א שאם תגיד לעצמך "אני לא יכול" בטוח שלא תצליח.

2. להתרכז נכון. אתה צריך להיות מרוכז באירוע ורק בדברים שבשליטתך. אתה לא יכול לשלוט על מזג האוויר, מי יהיו השופטים, איך יהיה משטח התחרות, מי יהיו המתחרים שלך, שעת התחרות שלך וכו' .אתה כן יכול לשלוט בביצוע שלך ובריכוז שלך בתוךהאירוע{ הקרב }עצמו. אתה מגיע לתחרות או לאימון עם רצון לנצח אבל כשמגיע הרגע להתחרות אתה לא יכול להשאר מרוכז בניצחון אתה צריך להיות מרוכז בפעולות שבספו של דבר יביאו לך ניצחון.

3.להימנע מהסחות דעת ומכל דבר שיגרום לך לאבד את הריכוז שלך אסור ששום דבר שאתה רואה  או קורה לך יגרום לך לחשוב מחשבות שליליות בנוגע ליכולת שלך ולריכוז שלך. נניח שאומרים לך שאתה עומד להתחרות עם אלוף העולם הנוכחי ומיד עוברת לך מחשבה שלילית בראש שאתה לא תהיה מסוגל לנצח . אתה צריך מיד למחוק את המחשבה השלילית ולהתרכז בפעולות שתבצע בקרב. המחשבה על הריכוז שלך בקרב מיד תחזיר לך את הביטחון ביכולת שלך לשלוט על הפעולות שלך. נניח שנפצעת בצורה קלה במהלך התחרות או ממש לפניה ועוברת לך מחשבה שלילית בראש שבגלל הפציעה לא תוכל לנצח .אתה צריך להתמודד עם ההסחה הזאת ולחזור מיד לריכוז. זה קשה אבל ספורטאים ברמה גבוה מסוגלים להימנע מהסחות ולחזור לריכוז.

4.  למתוח את המגבלות שלך. בתחרות אתה צריך לתת 110 אחוז מהיכולת שלך. אתה לא יכול להתנהג בצורה נורמלית ולצפות להישג שהו לא נורמלי. להיות אלוף זה לא דבר נורמלי ולכן נדרש ממך למתוח את המגבלות שלך לקצה גבול היכולת שלך. ז"א שגם אם אתה מותש אתה צריך לסחוט מעצמך עוד מאמץ .המאמץ הנוסף הזה יביא לך את התוצאה המיוחלת.
5.לווסת את העוררות שלך.
בזמן תחרות בגלל חשיבות האירוע , אתה יכול להרגיש באחת משלוש הצורות הבאות 1. הרגשה אופטימלית .אתה מרגיש טוב אתה ערני ,לא מתוח מידי ולא אפטי . 2. הרגשת מתח, חרדה. אתה מתוח מידי ועצבני. 3.אפטי .אתה מרגיש אפטי וישנוני. במידה ואתה מתוח אתה צריך להרגע באמצעות תרגילי נשימה ודיבור מרגיע. אם אתה אפטי אתה צריך להתעורר באמצעות חימום טוב ופעילות ממריצה. לפעולות האלו קוראים וויסות עצמי.